Frezowanie CNC - SCNTPL Sp. z o.o.

W Śląskim Centrum Naukowo – Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. zainstalowane jest nowoczesne 5-osiowe centrum frezarskie JOBS Jomach 146, które wykorzystujemy do świadczenia usług polegających na wykonywaniu modeli i foremników do  m.in. laminowania, formowania próżniowego, oraz odlewania dla wielu dziedzin przemysłu (głównie lotnictwo i przemysł jachtowy).

Zainstalowana w Centrum obrabiarka należy do typoszeregu średnich, bramowych centr CNC i posiada następujące wymiary robocze: X: 6500 mm  Y: 4000 mm  Z: 2000 mm

 

Maszyna umożliwia szybkie, precyzyjne i powtarzalne wykonywanie dowolnych, bardzo skomplikowanych i złożonych kształtów, co stwarza praktycznie nieograniczone możliwości wytwarzania elementów (w tym form i prototypów).
Dzięki wdrożeniu nowoczesnego programu do systemu sterowania, możliwe jest zwiększenie szybkości obróbki, jak również powtarzalności wykonania z minimalizacją  błędów, a co za tym idzie uzyskanie bardzo dobrej dokładności frezowania.
W centrum frezarskim zamontowano głowicę ciągłą (zakres ruchu osi C +/- 200?, osi A 230?) wyposażoną w wymienne elektrowrzeciono o szybkości 24000 obr./min.

Pomimo dużych gabarytów obrabiarka może pochwalić się szybkością przejazdów 32000mm/min dla każdej osi. Unikatowym na skalę światową rozwiązaniem jest programowalny i sterowany numerycznie kołnierz odciągu pyłu.

W ostatnim czasie wprowadziliśmy usługi dla stoczni jachtowych, gdyż nasze centrum frezarskie pozwala nam na wykonywanie modeli pokładów i kadłubów łodzi i jachtów.

Na wyposażeniu laboratorium znajduje się także nowoczesne centrum obróbcze DMG Mori DMC 1035 Ecoline, dzięki czemu możemy zaoferować obróbkę CNC stali i aluminium w 4 osiach dla elementów o gabarytach 1m x 0,5m x 0,5m. Frezowanie form, wykrojników, matryc, tłoczników, wałków, uchwytów, obudów, kół zębatych, elementów konstrukcyjnych, łączników itp.

Maszyna DMC 1035 Ecoline umożliwia obrabianie następujących materiałów:

  • metale lekkie (aluminium, brąz, mosiądz)
  • stal (węglowa, kwasoodporna, konstrukcyjna)
  • tworzywa sztuczne (aramid, PTFE)

 

Wszelkich szczegółowych informacji informacji dotyczących oferty frezowania wielkogabarytowego udziela wysokowykwalifikowana załoga.