Konkurs stażowy "Rozwój kadr sektora kosmicznego"

Konkurs stażowy "Rozwój kadr sektora kosmicznego"

Rozstrzygnięto pierwszą edycję programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego” organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Jedną z instytucji, która przyjmie stażystę jest Śląskie Centrum Naukowo - Technologiczne Przemysłu Lotniczego. Program stażowy powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży kosmicznej na wykwalifikowaną kadrę inżynierską i wpisuje się w założenia Polskiej Strategii Kosmicznej.

Do udziału w konkursie stażowym, zainicjowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego zgłosiło się 39 osób, spośród których na staż w naszym Centrum wyłoniono Pana Pawła Krzywdę - absolwenta Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej. 
Ceremonia rozdania nagród odbyła się 3 listopada w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - wziął w niej udział m.in. Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Prezes Zarządu ARP S.A. Marcin Chludziński. Nasze Centrum reprezentował Prezes Zarządu Bartłomiej Płonka. 


Nagrody przyszłym stażystom wręczył Wicepremier Mateusz Morawiecki 

Program stażowy powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży kosmicznej na wykwalifikowaną kadrę inżynierską i wpisuje się w założenia Polskiej Strategii Kosmicznej. Głównym założeniem staży jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami z sektora kosmicznego. Zainicjowany przez ARP S.A. program stażowy ma charakter merytoryczny, jego celem jest zdobycie doświadczenia oraz wykorzystanie wiedzy i umiejętności w praktyce.

 Na zdjęciu stażyści wraz z pracodawcami

 

 

« powrót do listy